Aļaskas pilsētā jau 15 gadus mēra amatu ieņem kaķis
Publicēts 18. jūlijā, 2012.
Aļaskas pilsētiņas Talkītnas mēra amatu jau 15 gadus ieņem kaķis Stabss, par kura darbu visi viņa "līdzpilsoņi" ir stāvā sajūsmā.

"Viņš ir labs. Viņš ir labākais, kāds mums jebkad ir bijis," žurnālistiem norādīja pilsētiņas iedzīvotāja Lauri Steka.

Pašlaik 15 gadus vecais rudais kaķis augstajā amatā nonāca neilgi pēc dzimšanas. Toreiz grupa aktīvistu, neapmierināti par mēra kandidātu izvēli, aptuveni 900 iedzīvotāju vidū sāka kampaņu, aicinot vēlēšanu biļetenos atvēlētajā brīvā kandidāta vietā ierakstīt kaķa Stabsa vārdu. Galu galā rudais pūkainis uzvarēja vēlēšanās, oficiāli kļūstot par Talkītnas mēru.

Kopš tā laika Stabss veiksmīgi saglabājis savu amatu, noturot nedalītu popularitāti savu "līdzpilsoņu" vidū.

 

"Viņš nepalielina nodokļus - mums nav pievienotās vērtības nodokļa. Viņš neiejaucas biznesā. Viņš ir godīgs," skaidroja Steka.

Lielāko daļu sava darba laikā mērs Stabss pavada Stekai piederošajā veikalā "Nagley's General Store".

Vietējie iedzīvotāji arī mīl izspēlēt joku ar tūristiem, mudinot viņus apmeklēt veikalu un pieprasīt tikšanos ar mēru.

Steka skaidroja, ka ik dienu mēru apciemot nāk 30-40 cilvēku.

Mērs Stabss ir arī populārs sociālajos medijos un vietnē "Facebook" piesaistījis vairāk nekā 2500 sekotāju.

Par Talkītnas mēra vienīgo netikumu varētu uzskatīt paradumu gulēt darba laikā, taču viņa lielākie politiskie pretinieki varētu būt daži vietējie uzņēmēji.

"Viņiem dažkārt nepatīk, ka viņš vienkārši ierodas, lai nosnaustos, un atstāj aiz sevis savas spalvas. Viņi nav par viņu sajūsmā. Bet mēs parasti sakām, ka viņiem ar to jāsamierinās. Viņš ir pilsētas galva," sacīja Steka.

Stabs nav vienīgais četrkājainis politiskā amatā ASV. Astoņdesmitajos gados par Sanolas pilsētiņas mēru Kalifornijā kļuva melns labradora un rotveilera jauktenis.

Savukārt no Virdžīnijas štata uz vietu ASV Senātā šā gada novembrī paredzētajās vēlēšanās kandidē deviņus gadus vecs kaķis Henks, kas sacentīsies ar diviem bijušajiem štata gubernatoriem - republikāni Džordžu Allenu un demokrātu Timu Keinu.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: